f y 5 x
^

Łabędziownia w Dzikiej Klinice

łabędziowniaPomóżcie nam kupić auto do wożenia dużych pacjentów!

Bardziej precyzyjnie: łabędziownia jest w Przychodni Wet. Salamandra, gdzie odwozimy wszystkie nasze łabędzie. Podsumowaniem ostatnich interwencji są 4 „ptaszki”.

Więcej…

Na zdjęciu poniżej:
1 od lewej LUNA – dorosła samica z Trzebini, która połknęła haczyk wędkarski. Takie „smakołyki” dość licznie zaśmiecają stawy i rzeki. Wszędzie gdzie wędkarze zarzucają wędkę, tam zrywają się żyłki, a kotwiczki pozostają zahaczone w roślinności wodnej, wraz z którą są połykane przez ptaki wodne. Luna miała szczęście, Pan Artur S. z Trzebini zauważył żyłkę wystającą z dzioba łabędzicy. Ptaka udało się odłowić i już jest po operacji, podczas której lek.wet Przemek Baran wydobył kotwiczkę z przełyku łabędzia. Luna dochodzi do siebie.

2 od lewej GUSTAW – który jest najprawdopodobniej młodą samiczką , miał ogromne martwicze zmiany na skrzydle. Zostały już one częściowo oczyszczone i zaszyte przez Dr Barana. Ale Gustaw raczej już nigdzie nie poleci . Zmiany martwicze są zbyt duże, a skrzydło będzie raczej obwisać.

3 od lewej CYPRIAN – przez pomyłkę wylądował na dachu budowanego budynku, robotnicy zdjęli go z placu budowy i zadzwonili do nas. Cyprian jest przeziębiony kicha i kaszle. Dostaje leki, ma się coraz lepiej.

4 od lewej (1 od prawej) HORACY – łabędź wyciągnięty z zakładu recyklingowego, uszkodził skrzydło, teraz odchodzi mu martwica, zobaczymy gdzie się zatrzyma. Miejmy nadzieję że Horacy będzie mógł latać.

Ponieważ mamy dofinansowanie z UMK na ratowanie dzikich gatunków chronionych w Krakowie, to chcielibyśmy zakupić większe auto dla Dzikiej Kliniki, aby móc wozić min. tak dużych pasażerów jak łabędzie. Mamy już 15000 zł (od Sponsorów Małgorzaty i Czesława B.), potrzebujemy drugie tyle.

PROSIMY POMÓŻCIE NAM KUPIĆ AUTO DLA ŁABĘDZI.
Przelew z dopiskiem „Auto” prosimy kierować na nasze konto.
Z góry dziękujemy!

Bank Pekao SA
Nr konta: 51 1240 4650 1111 0010 5077 3087
Fundacja DZIKA KLINIKA – Centrum pomocy dla dzikich zwierząt
os. Kazimierzowskie 18/156, 31-841 Kraków
dane do przelewów z zagranicy:
IBAN: PL51124046501111001050773087
SWIFT: PKOPPLPW

«
 
»

Podziel się:

Twitter Facebook Del.icio.us Digg LinkedIn StumbleUpon
show
 
close