f y 5 x
^

Ochrona bioróżnorodności biologicznej ekosystemów zurbanizowanych – platforma edukacyjna – IV edycja (przedszkola i szkoły podstawowe)

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie

W ramach zadania związanego z edukacją dzieci i młodzieży przeprowadzono 200 zajęć dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, z czego 31 zajęć odbyło się na terenie miasta Krakowa, a 169 na terenie województwa małopolskiego. Z warsztatów skorzystało łącznie 3904 dzieci. Zajęcia odbywały się w terminie 06.07-29.10.2018. Warsztaty na terenie województwa małopolskiego odbyły się w 18 różnych miejscowościach: Wadowice, Gaj, Chocznia, Izdebnik, Radziszów, Klucze, Ryczówek, Rodaki, Nowa Góra, Krzeszowice, Nawojowa Góra, Sanka, Ostrężnica, Dulowa, Psary, Biskupice, Bibice, Bolęcin. Szczegółowe daty szkoleń z podaniem ich miejsca wraz z kartami potwierdzającymi ich przeprowadzenie podbite pieczęcią placówek znajdują się w wykazie dołączonym do sprawozdania (załącznik do oświadczenia dotyczącego uczestników).

Wydrukowano 6000 broszur edukacyjnych „Znalazłem dzikie zwierzę – co robić?” oraz 2500 szt. zeszytów zadań dla dzieci. Wyprodukowano również 123 kompletów klocków „Wieża EkoSystem”. Materiały te były rozdawane dzieciom lub placówkom edukacyjnym w trakcie prowadzenia zajęć. Starsi uczniowie i nauczyciele otrzymywali broszurę, zaś młodsze dzieci zeszyty zadań lub klocki, w zależności od wieku uczestników. Pozostałe broszury zostały przekazane do 50 punktów na terenie Krakowa (gabinety weterynaryjne, sklepy zoologiczne, Urząd Miasta Krakowa itp.)

Filmy edukacyjne, które powstały podczas poprzedniej edycji projektu zostały zmodyfikowane. Każdy z 5 filmów edukacyjnych jest w 2 wersjach czasowych. Krótsze wersje filmów przeznaczone do emisji za pomocą nośnika BUS TV w autobusach komunikacji miejskiej, a dłuższe wersje do umieszczenia na kanałach społecznościowych np. Youtube.com (linki do nich znajdują się na stronie fundacji wraz z informacją o projekcie). Dłuższe wersje filmów używane były również podczas prelekcji dla starszych dzieci. Tytuły filmów: „Dzicy lokatorzy”, „Korytarz ekologiczny. Zielona ścieżka dla zwierząt”, „Nietoperze w mieście. Fakty i mity”, „Nie wypadłem z gniazda”, „Zwierzę na drodze. Zwolnij!”

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z ZAJĘĆ
POBIERZ BROSZURĘ „Znalazłem dzikie zwierzę – co robić?”
POBIERZ ZESZYT ZADAŃ DLA DZIECI
krakow_300x200logo again

 MOWIS_300x200dzika_300x200

podziel się

show
 
close