f y 5 x
^

OPIEKA NAD DZIKIM ZWIERZĘCIEM

Jeśli skontaktowałeś się z najbliższymi ośrodkami leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt, ale nikt nie może Ci pomóc lub ośrodki te są za daleko, to skontaktuj się z nami. Przyślemy Ci wtedy instrukcję postępowania z danym gatunkiem, jak przetrzymywać, jak karmić, kiedy wypuścić.

Aby otrzymać instrukcję postępowania z danym gatunkiem zwierzęcia, najpierw zrób zdjęcie i prześlij go nam na adres mailowy: dzika.klinika@op.pl lub zadzwoń pod nr 790 36 99 36. Tylko po oznaczeniu przez naszych specjalistów gatunku ptaka czy ssaka, odeślemy Ci instrukcję.

UWAGA ! Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody (patrz ustawa) NIE WOLNO przetrzymywać bezterminowo w rękach prywatnych chronionych gatunków zwierząt ! Zawsze należy udzielić pomocy takiemu zwierzęciu, ale tylko do czasu jego odwiezienia do najbliższego ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt lub do czasu wyzdrowienia (leczenie pod opieką lekarza weterynarii) i wypuszczenia na wolność. NIE MOŻESZ zatrzymać sobie w domu dzikiego chronionego gatunku zwierzęcia jako towarzysza, nawet jeśli jest kalekie i nie nadaje się do wypuszczenia na wolność. W takim przypadku należy go oddać do azylu dla dzikich zwierząt.

PAMIĘTAJ ! Nigdy nie wypuszczaj dzikiego zwierzęcia na wolność, jeśli podczas opieki nad nim zwierzę oswoiło sie z ludźmi, psami, kotami itp. Ptak oswojony z kotami czy psami wcześniej czy później padnie ich ofiarą. Lis, jeż, kuna, wiewiórka, sroka, wrona, czy inne dzikie zwierzę, które nie boi się ludzi lub drapieżników  na pewno zostanie zabite przez ludzi lub inne zwierzęta. Dlatego NIGDY NIE WYPUSZCZAJ NA WOLNOŚĆ OSWOJONEGO DZIKIEGO ZWIERZAKA, zawsze trzeba odwieźć go do najbliższego azylu dla dzikich zwierząt, gdzie zostanie stałym rezydentem.

podziel się

show
 
close