f y 5 x
^

Pomóż nam zbudować kojce dla jeży!

kojecOd jesieni 2014 i przez okres zimowy mamy pod opieką ponad 50 jeży, część z nich hibernowała w kojcach zewnętrznych, część zimowała w siedzibie fundacji. Do kojców odstawiliśmy zdrowe i dobrze odżywione osobniki, aby przespały zimę, zaś w fundacji pozostały niewyrośnięte jesienne sierotki i jeże na leczeniu. Obecnie większość z nich już urosła, wyzdrowiała i są gotowe do wypuszczenia. Jednak zanim wypuścimy nasze jeże powinno się je „zdziczyć” tj. nauczyć samodzielności, żerowania na naturalnym pokarmie, muszą też rozruszać mięśnie i rozbiegać się trochę.

Więcej…

I tu pojawia się problem – mamy za mało kojców zewnętrznych. A konkretnie mamy tylko 4 kojce, zajęte jeszcze przez zimujące w nich jeże (nie wszystkie się wybudziły), a pogoda coraz lepsza i nasze fundacyjne jeże domagają się wolności. Poza tym, nasze dotychczasowe kojce są już (delikatnie mówiąc) zniszczone przez dotychczasowych użytkowników.

Dlatego prosimy pomóżcie nam znaleźć kawałek ogródka u przyjaznych ludzi w Krakowie lub bliskiej okolicy, gdzie moglibyśmy zbudować jeżom kojce. Potrzebujemy też wsparcia finansowego na ich budowę. Konstrukcja kojca jest prosta: to kilka płyt osb, wkopanych w ziemię i poskręcanych szczelnie, przykrytych siatką, a w środku domek też z osb wymoszczony sianem. Fotka naszych obecnych kojców sprzed kilku lat, poniżej dla przykładu.

Co roku pomagamy ok 100 jeżom, więc potrzeba nam kilkanaście kojców albo i więcej, może być w różnych lokalizacjach, po kilka u kilku przyjaznych osób (rodzin). Ze stałym dostępem do kojców, abyśmy mogli codziennie przyjeżdżać do jeży, karmić je i poić. Teren musi być ogrodzony i pod kontrolą mieszkających obok właścicieli.

Osoby chcące udostępnić nam kawałek swojej działki lub ogrodu prosimy o kontakt: biuro@dzikaklinika.com lub tel. 692 333 197.

Osoby chcące wesprzeć budowę kojców oraz utrzymanie jeży, prosimy o zaadoptowanie któregoś z jeży wystawionych do adopcji wirtualnej. Miesięczny koszt karmienia jednego jeża to 100-150 zł (przy 50 jeżach wychodzi co najmniej 5 000 zł miesięcznie!). Koszty budowy jednego kojca to 300-500 zł (w zależności od sposobu budowy).

ABY ZOSTAĆ SPONSOREM NASZYCH JEŻY, prosimy wpłacić na nasze konto dowolną kwotę z dopiskiem „darowizna jeże – IMIĘ” np. „darowizna jeże – Trojaczki”. Wszyscy darczyńcy zostaną wymienieni na profilu pacjentów z imienia, nazwiska i miejscowości,

jako ich sponsorzy chyba, że tego nie chcą i zaznaczą w przelewie dodatkowo „anonimowo”, np. „darowizna jeże Trojaczki anonimowo”.

Bank Pekao SA

Nr konta: 51 1240 4650 1111 0010 5077 3087

Fundacja DZIKA KLINIKA – Centrum pomocy dla dzikich zwierząt

os. Kazimierzowskie 18/156, 31-841 Kraków

dane do przelewów z zagranicy:

IBAN: PL51124046501111001050773087

SWIFT: PKOPPLPW

ZA WSPARCIE PODZIĘKUJEMY! W ramach podziękowania za pomoc w utrzymaniu jeży, rodzice adopcyjni otrzymają od Dzikiej Kliniki certyfikat adopcyjny ze zdjęciem podopiecznych i drobny upominek, który wyślemy na podany w przelewie adres, po zakończeniu akcji wirtualnej adopcji jeży (tj. po ich wypuszczeniu).

«
 
»

Podziel się:

Twitter Facebook Del.icio.us Digg LinkedIn StumbleUpon