f y 5 x
^

Sezon na połamańce – prosimy o wsparcie!

Zima to z reguły okres kiedy trafia do nas najwięcej ptaków po wypadkach, z połamanymi kończynami. Najczęściej dotyczy to drapieżników i padlinożerców, którzy żerują przy drogach na potrąconych przez auta zwierzętach – same ulegając potrąceniu. Są też wśród nich ofiary ataków kota, psa lub innego drapieżnika.

Mewa siwa – przyjechała do nas parę dni temu z fatalnym złamaniem skrzydła, włącznie z ubytkami tkanek miękkich (skóry i mięśni). Na szczęście w Vetice mewa została poskładana w całość i teraz musimy czekać…Mewa ma nadzieję, że znajdzie się ktoś kto lubi mewy i wesprze jej leczenie. Takie złamania ciężko się goją i najczęściej wymagają kolejnych operacji poprawkowych.

Kos – piękny samczyk spotkał się z drapieżnikiem, najpewniej kotem, który prawie odgryzł mu skrzydło. Na razie w Vetice poskładali kosa jak mogli i pozszywali dziury na ciele, tak głębokie że kos aż oddychał tymi dziurami zamiast dziobem i wszystko w nim bulgotało. Zobaczymy co będzie dalej, po kilku dniach odrętwienia kos zaczął sam jeść, więc nadzieja rośnie w naszych sercach. A kos ma nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto lubi kosy i wesprze jego leczenie. Również i on będzie musiał najpewniej wrócić jeszcze na stół operacyjny.

Jeśli zechcesz wesprzeć leczenie naszych nowych dwóch pacjentów, zrób przelew na nasze konto, z dopiskiem KOS lub MEWA. Dziękujemy!

Bank Pekao SA
Nr konta: 51 1240 4650 1111 0010 5077 3087
Fundacja DZIKA KLINIKA – Centrum pomocy dla dzikich zwierząt
os. Kazimierzowskie 18/156, 31-841 Kraków
dane do przelewów z zagranicy:
IBAN: PL51124046501111001050773087
SWIFT: PKOPPLPW

«
 
»

Podziel się:

Twitter Facebook Del.icio.us Digg LinkedIn StumbleUpon
show
 
close