f y 5 x
^

Pojechały uczyć się dzikości

kuna3A tymczasem nasze łasicowate pojechały już na naukę dzikości do Mikołowa. Ale po kolei…

Więcej…

Kuna – pamiętacie trzy kuniaki, które trafiły do nas osierocone, kiedy to ich mama została zatruta trutką na szczury, a one same umierały z tego samego powodu, tyle że wolniej. Niestety nie udało się uratować dwóch kuniątek, które najgorzej zniosły zatrucie. Ale udało się uratować jedną z nich – kuniaka roboczo nazywanego przez Prezeskę Potencjuszem, jako że miał potencjał do pokonania przeciwności losu. Potencjusz po długim leczeniu pełen radości życia, pojechał dzisiaj na naukę dzikości do Leśnego Pogotowia w Mikołowie (niestety mocno się oswoił, ale trzymamy kciuki że mu to przejdzie). Poniżej zdjęciowo o historii Potencjusza.

Mścisław – trafiła do nas w postaci kilkudniowej larwy, ślepego oseska, któremu nie wróżyliśmy długiej przyszłości. Jego małe wątłe ciałko otrzymało silne i przebojowe imię Mścisław i tak zaczęła się codzienna walka o jego życie. Mścisław codziennie nas zadziwiał- codziennie żył i na dodatek rósł. Na początku zgadywaliśmy kim może być Mścisław, padały różne propozycje, że to tchórz, że zwykła fretka…a Mścisław okazał się łasicą. Dzisiaj Mścisław w towarzystwie innych łasicowatych pojechał na naukę dzikości do Leśnego Pogotowia w Mikołowie. Niestety Mścisław nie ma zielonego pojęcia jak wyglądają inne łasice i to nas martwi le zobaczymy, może uda się go wypuścić do natury. Poniżej fotograficzna historia Mścisława.

Gronostaj Myślibórz i nowy Mścisław Drugi. Pomiędzy walką o życie kun i odchowywaniem Mścisława Pierwszego, trafił do nas osłabiony gronostaj i odwodniona mała łasiczka. Gronostaj dostał tymczasowe imię Myślibórz a nowa łasiczka została Mścisławem Drugim (dzięki niemu, ostatecznie upewniliśmy się że nasz Mścisław Pierwszy jest de facto łasicą). Oba gagatki udało się uratować i razem z kuniakiem Potencjuszem i Mścisławem Pierwszym pojechały do Leśnego Pogotowia na naukę samodzielności. A poniżej kilka fotek.

(Red.)

«
 
»

Podziel się:

Twitter Facebook Del.icio.us Digg LinkedIn StumbleUpon